سریال بچه مهندس ۳فرهنگ و هنر

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

در این مطلب از سایت جدولیاب خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ را که در ماه رمضان سال ۹۹ از شبکه ۲ سیما پخش می شود، قرار می دهیم. با ما همراه باشید. سریال بچه مهندس به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی در تاریخ معاصر و در سه فاز کودکی، نوجوانی و جوانی شخصیت اصلی مطرح می‌شود که پیش از این فصل‌های اول و دوم این سریال پخش شده است. پرویز پورحسینی، بهناز جعفری، ساناز سعیدی، عباس جمشیدی‌فر ، بهاره رهنما، محمد کاسبی، نفیسه روشن، سوگل طهماسبی، فرزین محدث، سلمان فرخنده، افشین نخعی، اندیشه فولادوند، کریم اکبری مبارکه، سیاوش چراغی‌پور، مریم خدارحمی، فرخنده فرمانی‌زاده، مهرناز بیات، علی برقی، حمید شریف‌زاده، هاله گرجی، شیدا یوسفی، سمانه حبیب‌پور، شهروز ابراهیمی، طوفان مهردادیان، افشین سنگ‌چاپ، کریم قربانی، ساعد هدایتی مهدی ذاکر، فرج‌الله گل‌سفیدی، بهار نوحیان، بهرام سروری‌نژاد، سیما تیرانداز، علی اوسیوند، نسرین‌ نکیسا، یونا تدین، نیوشا علیپور، آریا نرج‌آبادی، علی خوشبین، مانی رحمانی، بنیامین محمدیان، عسل مردی، مهتاب جامی.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

خلاصه داستان سریال

این سریال پیرامون جوانی جواد و ماجراهایی است که در دانشگاه برای او اتفاق می‌افتد. در این فصل نیز می‌خواهیم همانطور که در فصل ۲ نشان دادیم روی خط قرمزها بند بازی کنیم و با توجه به بازخوردهایی که از بخش نوجوانی جواد دریافت کردیم کاملا متوجه شدیم که مخاطب با کدام قسمت‌ها ارتباط خوبی برقرار کرده که بتوانیم همان‌ها را در فصل سه نیز داشته باشیم.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۱ سریال بچه مهندس ۳

اول فیلم با بازجویی جواد جوادی شروع می شود یه جورایی خلاصه کل داستان تا الان. خلاصه داستان فصل ۱ با همه اتفاقای ریزو درشتش بعد خلاصه داستان فصل دوم این سریال. از وقتی که نوزاد بود مادرش او را گذاشت تو پرورشگاه شروع کرد به تعریف، از ماجرای چجوری اسم انتخاب کردن برایش تا پیدا کردن دوست های صمیمی به نام های مژگان و رسول. از فوت مامان صدیقه اش تا موفقیتش تو درس، از عاشق شدنش تا شرط ازدواج مادر ناتنی مژگان که رفتن به دانشگاه و بزرگ شدن بود، از پیدا شدن مادر واقعی اش تا قبول شدن در دانشگاه امیرکبیر تهران.

وقتی جواد برای ثبت نام به دانشگاه می رود جلوی درب ورودی در اثر سهل انگاری نزدیک بود تصادف کند. وقتی می رود داخل و در صف ثبت نام می ایستد بر حسب اتفاق مسعود، همان پسری که می خواست باهاش تصادف کند پشتش می ایستد و همانجا با هم دوست می شوند. مسعود از دختری خوشش می آید و به خاطر آن با پسری در صف دعوا می کند.

فردا آن روز مسعود به دنبال جواد می رود تا برای تحویل اتاق در خوابگاه به جواد کمک کند و به سمت خوابگاه راه می افتند. وقتی به خوابگاه می رسند می فهمند که با همان پسری که مسعود باهاش دعوا کرده بود هم اتاق شده است و…

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۲ سریال بچه مهندس ۳

داستان این قسمت از سریال با دعوای قاسم و مسعود شروع می شود که باعث فرار مسعود و جواد از خوابگاه می شود. مسعود، جوتد را به خانه خودشان می برد که مادر پدر مسعود از راه می رسند و او را دعوا می کنند که جواد را به خانه شان بردند، از آنجا هم می زنند بیرون می روند سمت خوابگاه که دوباره دعواشون می شود ولی با آمدن نگهبان آروم می شوند. نصف شب جواد از سروصدا بیدار می شود که میبیند قاسم سر وسایلش است و هم اتاقیانش به او تهمت دزدی می زنند او ناراحت شده و به خاطر اینکه نتوانست اثبات کند از خوابگاه بیرون می رود.

جواد و مسعود دنبال قاسم می روند جواد می گوید که قاسم از شهرستان اومده و جایی را بلد نیست و پولی هم ندارد، بالاخره در میدان آزادی پیدایش می کنند که گریه می کرده همانجا این سه نفر با هم دوست صمیمی می شوند. این سه نفر با گذشت زمان متوجه می شوند که به فضا علاقه دارند به همین خاطر تصمیم میگیرند تغییر رشته داده و دانشکده هوافضا بروند. بعد از گذشت چند ترم با هم تصمیم می گیرند که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند جواد می گوید فقط به یک شرط با آنها همراه می شود آن هم اینکه به پرتلند بروند و تصمیم می گیرند روی چند مقاله به اصطلاح دهن پر کن کار کنند تا بتوانند هر سه نفرشان برای پرتلند گزینش شوند و…

قسمت ۳ سریال بچه مهندس ۳

اول این قسمت از سریال نشان می دهد که همسر باردار بازپرسی که از جواد بازجویی می کند در پارکینگ به قتل می رسد، حال او دنبال قاتل همسرش می باشد. ماجرای این سه تا دوست بر می گردد به گذشت چند ترم از دانشگاه. حالا آنها توانسته اند پهبادی پیشرفته بسازند. آن ۳ نفر به یک پارک جنگلی می روند برای تست کردن اختراعشان که نیروهای امنیت می فهمند.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۴ سریال بچه مهندس ۳

در قسمت قبل ماموران امنیت جواد و قاسم و مسعود را که اختراعشان را داشتند امتحان می کردند دستگیر می کنند‌، ماموران برای تحقیقات به خوابگاه آنها می روند تا اتاقشان را چک کنند. یکی از ماموران به پرورشگاه خانه مهر می روند برای ادامه تحقیقات درباره جواد جوادی. ماموران فکر می کنند آنها جاسوسن به همین خاطر آنها دستگیر می کنند و به بازجویی آنها ادامه می دهند. از شانس بد آنها پارکی که انتخاب کردند برای امتحان اختراعشان یک منطقه فوق سری بوده است.

روز ارائه طرح جواد و قاسم و مسعود فرا می رسد اما چون بازداشت هستند به دفاع نمی رسند. اسم تیم جواد و قاسم و مسعود در دانشگاه جهت می باشد. تیم حریف آنها شامل ۳ دختر می باشد که حریف های سرسختی برای هم هستند. از قضا دکتری که برای ارائه دانشجوها در دانشگاه حاضر شده بود را تیم امنیت میشناسند و بهشان زنگ می زند که یک تیم که شامل ۳ پسر به اسم های جواد و قاسم و مسعود می باشند را برای بازجویی گرفتند.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۵ سریال بچه مهندس ۳

نیروهای امنیت با رفتن دکتر و استادشان به محل بازجویی متوجه می شوند که آنها جاسوس نیستند و آنها را آزاد می کنند اما پرنده آنها را پس نمی دهند. نیروهای امنیت تلاش می کنند تا این ۳ نابغه را در کشور نگه دارند و ازشون استفاده کنند. این ۳ نفر وقتی به دانشگاه می روند می فهمند که چون به زمان ارائه نرسیدند کارگاه آنها را به گروه رقیبشان یعنی کاوش داده اند. تو این زمان کمی که به مسابقات مانده و کارگاه هم ندارند دنبال چاره ای می گردند.

فردای آن روز جواد پیش دکتر می رود تا تکلیفشان مشخص شود دکتر جواد را نصیحت می کند تا به پرتلند نرود و در کشورش بماند و خدمت کند وقتی به سمت خوابگاه می روند در تاکسی بهشان زنگ می زنند و آدرس می دهند تا به آنجا بروند و ماشینشان را که توقیف شده بود و پرنده هم در آن بود را تحویل بگیرند.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۶ سریال بچه مهندس ۳

جواد و قاسم و مسعود به آدرس پارکینگی که دادند می روند و متوجه می شوند که فقط ماشین را اجازه ترخیص داده اند و پرنده و دفترچه جواد هنوز اجازه ترخیص ندارند. بعد از این ماجرا به سمت رستوران می روند تا هم ناهار بخورند هم صحبت کنند که آنجا تین ۳ نفر با هم دعواشون می شود و قاسم و مسعود از رستوران بیرون می روند.

جواد به سمت پرورشگاه می رود و یه سر به آنجا میزند و بعد از آن به سمت آسایشگاه می رود تا به صورت زخمی (پدر مژگان) سر بزند. به آنجا می رود و با او درد دل می کند و درباره دلتگیش واسه مژگان باهاش حرف می زند. جواد از آسایشگاه به قاسم و مسعود زنگ می زند ولی جفتشان رد تماس می ‌‌کنن.

قاسم در خوابگاه به مسعود می گوید که تصمیم گرفته با سرگروه تیم حریفشان یعنی کاوش حرف بزند تا عضو تیم آنها شود. مسعود عصبانی شده و می رود تا سعی کند بخوابد.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۷ سریال بچه مهندس ۳

قاسم به گروه کاوش می رود و از آنها می خواهد که او را بپذیرند و به گروهشان می رود. جواد او را در دانشگاه می بیند و ازش توضیح می خواهد که بهش ماجرا را می گوید جواد عصبانی شده و به سمت نمازخانه دانشگاه میرود. جواد به سمت پرورشگاه می رود تا درد دل کند و یخورده آروم شود. فردای آن روز قاسم با تیم کاوش به مشکل می خورد و از آن گروه بیرون میاید و به سمت مسعود می رود و می گوید فکری در سر دارد آنها به سمت جواد که سر خاک مامان صدیقه اش بود می روند و دوباره جواد و قاسم و مسعود با هم آشتی می کنند و یک تیم می شوند.

تصمیم میگیرند با این وقت کمی که دارند روی پرنده قبلیشان کار کنند با قابلیت هایی جدید بالاخره جواد توانست دکتر را راضی کند تا با این پروژه مواففت کند، آنها شروع می کنند به تکمیل پروژه.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۸ سریال بچه مهندس ۳

دکتر توفیقی به تیم کاوش سر می زند که درحال امتحان کردن پرنده شان بود جواد جوادی پیش دکتر توفیقی میرود تا با و حرف بزند و بالاخره توفیقی قبول میکند که با پرنده قبلیشان به مسابقه راه پیدا کنند.

نیروهای امنیت میفهمند تروریستی که همسر یکی از همکارانش را ترور کردند دوباره به ایران برگشته. حامد و قاسم و مسعود متوجه می شوند که دانشگاه برای تیم برنده جایزه ۱۵ میلیونی گذاشته به همین خاطر انرژی میگیرند و مسعود در حیاط دانشگاه رجزخوانی می کند برای تیم های دیگر. آنها شبانه روزی بر روی پرنده شان کار می کنند.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

قسمت ۹ سریال بچه مهندس ۳

جواد و قاسم و مسعود برای تست پرنده شان به یک منطقه آزاد می روند، سعید یکی از نیروهای امنیت به آن منطقه میاید و با جواد حرف میزند و ازش برای پروژه اش با دکتر ناطقی کمک می خواهد که می گوید دقت این کارو ندارد و قبول نمی کند. فردای آن روز، روز مسابقه است و تیم جهت خواب می ماند اما با تماس استادیارشان به مسابقه می رسند.

وقتی به مسابقه می رسند و میخواستند شروع کنند یکی از اعضای تیم کاوش که تیم حریف سرسخت جهت می باشد محل را ترک میکند. ابتدای آموزش پرنده شان همه چیز خوب پیش می رود اما بعد از مدتی پرنده از کنترلشان خارج می شود و سقوط می کند. جواد و قاسم و مسعود سرافکنده و ناراحت به سمت خوابگاه می روند اما جواد وسط راه پیاده شده و میخواهد که تنها باشد.

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ + عکس

امتیاز کاربران: ۳.۲۴ ( ۵ رای)

l
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن